Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere barou

Buna ziua. Legat de admiterea la barou, care se pare ca va avea loc in luna noiembrie, ce carti de sinteze bune imi puteti recomanda? In cursurile si tratatele pe care le am materia este f ampla, iar examenul pare-se ca va fi sub forma de sinteza.. Multumesc.
Eu nu recomand sintezele decat in scopul recapitularii,dar daca vrei poti opta pentru sintezele de la editura Nomina Lex.;)

[ link extern ]

Sau...

[ link extern ]