avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cerere amanare proces!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cerere amanare proces!

Buna ziua,
Am un proces in data 10.09.2010 la care nu pot ajunge din motive personale.
Intrebarea mea este cum formulez aceasta cerere si unde trebuie depusa ?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriela CHIRAZOF , Avocat 13:48, 8 Septembrie 2010
Va deplasati la judecatorie si depuneti la registratura cererea scrisa in care mentionati nr.dosarului si termenul in care solicitati instantei amanarea judecarii la un termen ulterior deoarece nu puteti fi prezent datorita motivelor invocate-cel tarziu maine dimineata.

andymaurul
Ultima modificare: Miercuri, 8 Septembrie 2010
andymaurul, utilizator
model amanare pentru angajare aparator in proces civil

TRIBUNALUL ............../ JUDECATORIA ............/ ETC
Secţia ...................
Dosar nr. .......................
Termen: 10.09.2010

Domnule Preşedinte,

Subsemnatul .................. domiciliat in ........................... în calitate de ................... în cauza ce face obiectul dosarului sus-rubricat, aflat pe rolul acestei instante, avand termen fixat pentru judecarea cauzei la data de 10.09.2010, in temeiul dispozitiilor art. 156 Cod proc. civ., formuleaza prezenta


Cerere de amanare a judecarii cauzei

intrucat am nevoie de un nou termen de judecata in vederea angajarii unui aparator.

Prin urmare va solicitam sa incuviintati cererea formulata si sa dispuneti fixarea unui nou termen de judecata, cu citarea partilor.

In drept, imi intemeiez prezenta cerere pe dispozitiile art. 82 si art. 156 Cod proc. civ.

Nume, prenume
semnatura
...................
Ultima modificare: Miercuri, 8 Septembrie 2010
Gabriela CHIRAZOF, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare un termen daca n-am avocat masayoshi masayoshi Se poate cere aceasta doar la primul termen sau la orice termen? (vezi toată discuția)
Cerere amanare proces civil in vederea angajarii unui aparator diana225 diana225 Exista o cerere tip actuala pe care as putea sa o completez si semnez in vederea amanarii unui proces civil in vederea angajarii unui aparator ales, proces ... (vezi toată discuția)
Model de cerere marinica71 marinica71 ma poate ajuta cineva cu un model de cerere in vederea solicitarii unui nou termen de judecata la curtea de apel pt angajarea unui aparator?cu cate zile ... (vezi toată discuția)