Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cerere amanare proces!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cerere amanare proces!

Buna ziua,
Am un proces in data 10.09.2010 la care nu pot ajunge din motive personale.
Intrebarea mea este cum formulez aceasta cerere si unde trebuie depusa ?
Va multumesc.
Va deplasati la judecatorie si depuneti la registratura cererea scrisa in care mentionati nr.dosarului si termenul in care solicitati instantei amanarea judecarii la un termen ulterior deoarece nu puteti fi prezent datorita motivelor invocate-cel tarziu maine dimineata.

andymaurul
andymaurul, utilizator
model amanare pentru angajare aparator in proces civil

TRIBUNALUL ............../ JUDECATORIA ............/ ETC
Secţia ...................
Dosar nr. .......................
Termen: 10.09.2010

Domnule Preşedinte,

Subsemnatul .................. domiciliat in ........................... în calitate de ................... în cauza ce face obiectul dosarului sus-rubricat, aflat pe rolul acestei instante, avand termen fixat pentru judecarea cauzei la data de 10.09.2010, in temeiul dispozitiilor art. 156 Cod proc. civ., formuleaza prezenta

Cerere de amanare a judecarii cauzei

intrucat am nevoie de un nou termen de judecata in vederea angajarii unui aparator.

Prin urmare va solicitam sa incuviintati cererea formulata si sa dispuneti fixarea unui nou termen de judecata, cu citarea partilor.

In drept, imi intemeiez prezenta cerere pe dispozitiile art. 82 si art. 156 Cod proc. civ.

Nume, prenume
semnatura
Gabriela CHIRAZOF, Avocat