Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Buna ziua,

as dori in viitor sa deschid o firma in Timisoara, dar as avea rugamintea daca puteti sa-mi spuneti care domenii sunt profitabile la ora actuala.
Multumesc.
cele la care va pricepeti.. nu are rost sa faci croitorie daca esti un bun bucatar si viceversa
depinde si de fonduri...ca degeaba te pricepi daca nu ai resursele necesare!!!
Vedeti si ce cere piata. Conteaza si calitatile pe care le are investitorul. Daca stii sa-ti promovezi afacerea poti sa ai produse mai scumpe decat concurenta ca se vor vinde.
O afacere in care sa exploatati viciile oamenilor: manele, alcool, tutun...si mai asteptam putin ca se legalizeaza si prostitutia....:D
croitoru_alina_maria_livia a scris:

Buna ziua,

as dori in viitor sa deschid o firma in Timisoara, dar as avea rugamintea daca puteti sa-mi spuneti care domenii sunt profitabile la ora actuala.
Multumesc.

Daca ati pus aceasta intrebare, probabil ca ar fi mai bine sa amanati momentul lansarii in afaceri, pana cand, chiar d-voastra, veti fi convins de sansele de succes !

Chiar si in perioadele economice faste, foarte multe afaceri mici ajungeau in pragul falimentului, inca din primul an de activitate, datorita planificarilor nerealiste, sau insuficiente.
Primoris SRL, Consilier juridic