Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... drepturi de autor promovare film
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

drepturi de autor promovare film

Buna ziua,

Daca vrea sa promovez un film, prin prezentarea unei imagini din acesta pe flayere si postere, am nevoie de acordul cuiva?
Care e procedura exacta?

Merci

PS VA ROG SA IMI RECOMANDATI O CARE BUNA SI COMPLETA DESPRE DREPTURILE DE AUTOR.
Acordul autorilor acelui film.
Viorel Ros - Dragos Bogdan - Octavia Spineanu-Matei : Dreptul de autor si drepturile conexe - Tratat - Editura All Beck