avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... drepturi de autor promovare film
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

drepturi de autor promovare film

Buna ziua,

Daca vrea sa promovez un film, prin prezentarea unei imagini din acesta pe flayere si postere, am nevoie de acordul cuiva?
Care e procedura exacta?

Merci

PS VA ROG SA IMI RECOMANDATI O CARE BUNA SI COMPLETA DESPRE DREPTURILE DE AUTOR.
Cel mai recent răspuns: Sorin Farcas , Consilier juridic 21:33, 9 Septembrie 2010
Acordul autorilor acelui film.
Viorel Ros - Dragos Bogdan - Octavia Spineanu-Matei : Dreptul de autor si drepturile conexe - Tratat - Editura All Beck

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi de autor in relatia cu editurile Mickaela Mickaela Buna seara, Sunt in cautarea unor lamuriri (eventual cu articole de lege spre exemplificare) cu privire la relatia juridica ce reglementeaza traducerea ... (vezi toată discuția)
Doctrina ip - bibliografie privind proprietatea intelectuala monik monik buna ziua..apelez la avocatii cu experienta in domeniul proprietatii intelectuale pentru a-i ruga sa-mi indice un tratat/manual etc. bun de proprietate ... (vezi toată discuția)
Manuale recomandate admitere magistratura lyl02 lyl02 Este vorba despre admniterea in magistratura a a candidatilor care au o vechime de 5 ani, nu de admiterea la INM. Va rog sa-mi recomandati manuale, ... (vezi toată discuția)