Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ramas pe drumuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ramas pe drumuri

buna ziua...nechibzuinta se plateste:(am facut act de vinzare cumparare nepoatei mele,cu clauza ca aceasta casa sa ramana a ei dupa moartea mea.totul a fost frumos pina cind am semnat.acum a inceput razboiul.....sunt data afara din casa,izgonita de colo colo.ce pot face?sau mai bine zis ce mai pot face in aceasta situatie?va multumesc:(
trebuie sa va uitati ce scrie exact pe acel act si de ce clauza e vb si sa reveniti
Spuneti despre o clauza contractuala.....despre ce clauza este vorba exact?
Aveti un drept de abitatie , se uz sau ....clauza de intretinere?