Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... act aditional prelungire cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

act aditional prelungire cim

daca contractul este din 15.06.2010 pana in 15.09.2010 prelungirea se face incepand din 16.09.2010 sau din 15.09.2010? este interpretabil dar cum este corect?
din 16.09.2010 ca pana in 15.09 inclusiv are valabilitate cim initial.
Se va face aditional care sa includa si ziua de incetare (14.09). Cu data de 16.09 CIM-ul deja este incetat.
ca sa fiti sigur intrebati la ITM!
am intrebat 2 persoane diferite la itm si mia-u spus 2 lucruri diferite deci nici ei nu stiu
sunt de acord cu doamna Goran Elena, pe 15 .09 cim-ul este inca in vigoare, actul aditional se intaocmeste incepand cu data de 16.09