avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare angajati

in ce conditii se poate face detasarea muncitorilor de la o firma romaneasca spre o firma germana. ce legi se aplica si ce restrictii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:15, 14 Septembrie 2010
trebuie studiata si legea germana, se aplica acea lege care este mai avantajoasa pentru salariat
Vedeti si art.18 din Codul muncii si Legea nr.156/2000 ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plasare in strainatate dacmoto dacmoto Buna ziua. Am o firma de constructii ce a gasit un santier in Germania.Angajatii mei(muncitorii) as dori sa ramana angajatii firmei mele si nu ai firmei din ... (vezi toată discuția)
Recrutare forta de munca germania gligormi gligormi Buna ziua, As vrea sa stiu in ce conditii pot trimite oameni la munca din Romania in Germania. Care are fi cea mai buna varianta: sa fac o firma de ... (vezi toată discuția)
Delegarea salariatilor no_or no_or Buna ziua! Am o firma de constructii si doresc sa trimit muncitori la o lucrare in Germania. Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a realiza ... (vezi toată discuția)