Forum Discuţii juridice Executare silită CITATIE societate de recuperare
Discuție deschisă în Executare silită

CITATIE societate de recuperare

Buna ziua! as avea nevoie urgent de o lamurire! Anul trecut pe 14 septembrie am primit o citatie de la EOS cu suma de 2200 din care mi-am achitat suma de 800 adica debitul principal. Astazi m-au sunat cei de la EOS k daca nu voi plati restul sumei vor trece la executare silita. Daca eu nu am nici un bun pe numele meu, ce se poate intampla? Ce pot sa-mi faca cei de la EOS?
in cel mai rau caz, daca nu aveti bunuri pe numele dvs, o sa va puna poprire pe salariu, pana la achitarea totala a debitului
Daca nu aveti nici un bun pe numele dumneavoastra se vor indrepta spre un eventual salar, cu poprire pana la 25%.
Vorbiti bcu ei pentru o esalonare a debitului ramas.
Comunicati societatii de recuperare ca v-ati indeplinit obligatia achitand datoria, iar privitor la penalitati, contestati-le in scris.

Av. Adrian Albu SCA MOROIANU, ALBU & IORDANESCU