avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma de evidenta primara contabilitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma de evidenta primara contabilitate

Buna ziua,
Vreau sa stiu daca-mi pot infiinta o societate care sa aiba in principal obiect de activitate -evidenta primara de contabilitate;
-am inteles ca trebuie sa aiba obiect unic de activitate 7412?
- sunt economist licentiat, am calitatea de a fi unic asociat la aceasta firma pe care as vrea s-o infiintez?
- firma pe care vreau eu s-o infiintez, as vrea sa tina evidentele primare pt cele 7 S.C. ale mele, ca sa nu angajez contabil pe fiecare firma in parte, aceasta firma printr-un contract de prestari servicii sa-mi asigure pentru toate 7 societatile, evidenta primara.Pt bilanturi voi face un contract de prestari servicii contabile cu un persoana fizica sau juridica atestata.
-va rog daca ma poate ajuta cineva ?
Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: maria3000 , utilizator 22:26, 20 Decembrie 2007
Nu puteti sa tineti doar contabilitatea primara.
- dar pot infiinta o firma cu unic obiect de activitate caen 7412, asociatul unic fiind economist licentiat ?#-o
De ce n-ar putea sa tina doar evidenta primara?
Pentru a infiinta o firma de contabilitate trebuie sa fii expert contabil
va multumesc frumos tuturor.
O saptamana buna va doresc.....ce a mai ramas din ea...:)
Ultima modificare: Marți, 4 Decembrie 2007
ioanaviviana, utilizator

Alte discuții în legătură

Daca am o firma de consultanta nefiind membru ceccar pot tine contab lylyan lylyan Buna ziua Sunt angajata ca si economist. Nu sunt membru ceccar. Firma la care sunt angajata are ob sec de activitate evid contabila si al ob. ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma servicii contabilitate odilia odilia Pot infiinta o firma de servicii de contabilitate (caen 7412) daca sint doar economist? Nu audit, nu evaluare, nu alte minuni care sa necesite calitatea de ... (vezi toată discuția)
Cod caen si necesitate angajare contabil expert bucur_adriana bucur_adriana as dori sa infiintez o societate , contabilitate primara. Intrebarile mele,: 1. pot folosi caen cod CAEN 7230 - Prelucrarea informatica a datelor pt ceea ce ... (vezi toată discuția)