Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma de evidenta primara contabilitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma de evidenta primara contabilitate

Buna ziua,
Vreau sa stiu daca-mi pot infiinta o societate care sa aiba in principal obiect de activitate -evidenta primara de contabilitate;
-am inteles ca trebuie sa aiba obiect unic de activitate 7412?
- sunt economist licentiat, am calitatea de a fi unic asociat la aceasta firma pe care as vrea s-o infiintez?
- firma pe care vreau eu s-o infiintez, as vrea sa tina evidentele primare pt cele 7 S.C. ale mele, ca sa nu angajez contabil pe fiecare firma in parte, aceasta firma printr-un contract de prestari servicii sa-mi asigure pentru toate 7 societatile, evidenta primara.Pt bilanturi voi face un contract de prestari servicii contabile cu un persoana fizica sau juridica atestata.
-va rog daca ma poate ajuta cineva ?
Multumesc frumos.
Nu puteti sa tineti doar contabilitatea primara.
- dar pot infiinta o firma cu unic obiect de activitate caen 7412, asociatul unic fiind economist licentiat ?#-o
De ce n-ar putea sa tina doar evidenta primara?
Pentru a infiinta o firma de contabilitate trebuie sa fii expert contabil
va multumesc frumos tuturor.
O saptamana buna va doresc.....ce a mai ramas din ea...:)
ioanaviviana, utilizator