Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Putere, Adevar si Schimbare !
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Putere, Adevar si Schimbare !

Suntem tinuti intr-un climat constant de frica : de terorism, de incalzire globala, de criza financiara, de tigani, de unguri, de roamani, de gripa, de diavol, de Dumnezeu, frica de orice. Dezbinare ! Omenirea este condusa artificial prin crize si conflicte create artificial.
Inceteaza sa mai sprijini acest sistem (social, economic, bancar) pentru ca sistemul nu numai ca nu te sprijina pe tine, dar este proiectat sa te transforme in sclav si usa inchisorii piramidale e pe cale acum sa se inchida.
Trebuie sa realizezi ca se vrea ca oamenii sa fie dezbinati, intr-o apatie sociala, dar trebuie sa fim alaturi unul de altul. Multi din comoditatea indusa de sistem si din frica fraternizeaza cu agresorul si spun "au ce merită", "ce cauta acolo?" sau "a facut el ceva de a ajuns in situaţia asta!"... intrucat este o explicatie facila care ii ofera un fals confort mental. Astfel abuzul nu mai este abuz, ci eroarea sau sentinta bine meritata... cititi carti de programare neuro lingvistica.
Cand vezi o nedreptate impotriva altuia, in special daca nedreptatea este livrata de politie si guvern, atunci trebuie sa realizezi ca este indreptata de asemenea impotriva ta.
Ofera informatiile din acest blog acelora care asculta, cand nivelul masei critice de oameni luminati se va creea, restul de "oi" ne vor urma pentru ca pur si simplu asta fac de cand lumea. Au mai fost revolutii pe acest pamant, nimic nu este batut in cuie.
Tot sistemul secolului XX a fost creeat sa ne dea senzatia ca suntem mici si fara nicio putere, dar nu este asa. Acum trei ani nu exista niciun blog in Romania care sa discute problemele acestea : acum sunt cateva sute!!!O zi buna..
Posteaza mesajul ca si articol.

Nedreptatea este la fiecare pas.Desi exista tot felul de bloguri, site-uri, forumuri de discutii, noi suntem mici, in afara de a discuta ce putem face.

ContSters168365, utilizator
Anna2010 a scris:

Suntem tinuti intr-un climat constant de frica : de terorism, de incalzire globala, de criza financiara, de tigani, de unguri, de roamani, de gripa, de diavol, de Dumnezeu, frica de orice. Dezbinare ! Omenirea este condusa artificial prin crize si conflicte create artificial.
Inceteaza sa mai sprijini acest sistem (social, economic, bancar) pentru ca sistemul nu numai ca nu te sprijina pe tine, dar este proiectat sa te transforme in sclav si usa inchisorii piramidale e pe cale acum sa se inchida.
Trebuie sa realizezi ca se vrea ca oamenii sa fie dezbinati, intr-o apatie sociala, dar trebuie sa fim alaturi unul de altul. Multi din comoditatea indusa de sistem si din frica fraternizeaza cu agresorul si spun "au ce merită", "ce cauta acolo?" sau "a facut el ceva de a ajuns in situaţia asta!"... intrucat este o explicatie facila care ii ofera un fals confort mental. Astfel abuzul nu mai este abuz, ci eroarea sau sentinta bine meritata... cititi carti de programare neuro lingvistica.
Cand vezi o nedreptate impotriva altuia, in special daca nedreptatea este livrata de politie si guvern, atunci trebuie sa realizezi ca este indreptata de asemenea impotriva ta.
Ofera informatiile din acest blog acelora care asculta, cand nivelul masei critice de oameni luminati se va creea, restul de "oi" ne vor urma pentru ca pur si simplu asta fac de cand lumea. Au mai fost revolutii pe acest pamant, nimic nu este batut in cuie.
Tot sistemul secolului XX a fost creeat sa ne dea senzatia ca suntem mici si fara nicio putere, dar nu este asa. Acum trei ani nu exista niciun blog in Romania care sa discute problemele acestea : acum sunt cateva sute!!!O zi buna..
" DEZBINA...SI CONDUCI ! " - Napoleon Bonaparte
Se intelege ? Asta e ! Ne vaitam pe la colt de strada,sau intre noi,dar nu facem ceva concret pentru schimbarea situatiei dezastruoase in care am fost adusi de o mana de oameni...alesi de noi.
Daca armata nu preia puterea,sa instaureze un regim militarizat (pe o perioada determinata), nu vad alta solutie decat razboiul civil. Care,este mult mai grav decat un razboi normal,in care cunosti inamicul,cel putin...
O zi buna,cat se poate. Cu stima,
gigelas, utilizator
csi_net a scris:

Posteaza mesajul ca si articol.

Nedreptatea este la fiecare pas.Desi exista tot felul de bloguri, site-uri, forumuri de discutii, noi suntem mici, in afara de a discuta ce putem face.

Sa ne plangem de mila...atunci ! Ce se poate face,nu se poate scrie aici.
Ati citit ceva despre "Alexandru Lapusneanu" ?
O zi buna.
Interventie moderator

@Anna2010

Va rog sa nu mai postati articole in forum fara a preciza si sursa de unde le-ati preluat si fara a va exprima si dvs. opinia.
Va multumesc, o saptamana buna!

Gabriela Pintea
sursa: ''Salvati Romania''