Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Reprezentare in instanta
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Reprezentare in instanta

De putin timp sunt angajata ca si consilier juridic (nu sunt inscrisa la ccj). Pentru prima data, trebuie sa reprezint societatea in instanta, deoarece, am primit o notificare privind deschiderea procedurii de insolventa a unei alte societati.
Pentru a ma putea prezenta in fata instantei am nevoie de delegatie, imputernicire sau procura speciala autentificata?
De asemenea, un model este binevenit.
Credeti ca o sa am probleme cu judecatorul pentru ca nu sunt inscrisa la ccj?
Va multumesc!
AnnaM, utilizator
Imputernicire din partea societatii pe care o reprezentati ...

ANTET
IMPUTERNICIRE

Dl. (D-na) consilier juridic __________________________este împuternicit(ă) de către (autoritatea, institutia, persoanajuridică) _______________________ în baza art. 4 din Legea nr. 514/2003 să o reprezinte în fata ___________ _________________________________ în dosarul nr. ________/________, să formuleze şi să sustină apărările necesare şi să pună concluzii orale sau scrise în această cauză.

Administrator,
Este suficient o delegatie.
Poti sa-mi dai un sfat juridic ?
Da, este suficienta si o delegatie emisa de catre angajator ...

P.s.
daca aveti vreo problema nu ezitati sa o postati pe acest forum , unde veti gasi solutii , sfaturi sau idei cu privire la acea problema ...:)