Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Calcul salarii pentru pensionari angajati cu CIM sau ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Calcul salarii pentru pensionari angajati cu CIM sau conventii civile.

Un pensionar angajat beneficiaza de deducere personala la calcularea impozitului pe salarii?
Da, singura diferenta este ca nu plateste somaj.
Da,un pensionar beneficiaza de deducere personala.
... dar doar pentru salariul pe contract de munca .
La venitul obtinut in conventie civila nu se acorda deducere la impozit.
buna ziua , sunt angajat de curand cu CIM iar salariul brut este de 1462 ron , as dori sa-mi spuneti cat ar trebui sa fie salariul net tinand seama ca sunt si PENSIONAR ? Va multumesc
Buna ziua
Salariul net de 1064 ron