Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... mi-au crescut marja la 7.225%.E legal?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

mi-au crescut marja la 7.225%.E legal?

Am primit actul aditional de la banca si am constatat ca DAE se calculeaza functie de Euribor la 3 luni si functie de marja fixa.Problema e ca in contractul initial aveam o marja fixa de 4.85% iar prin actul aditional mi-au crescut marja la 7.225%.E legala schimbarea marjei unilateral de catre banca si daca nu ce se poate face?
Verificati ultima instiintare primita de la banca referitor la majorarea marjei.Marja stabilita acum nu trebuie sa depaseasca acel indice,sau sa fie mai mica.Probabil ca Dvs ati facut un credit in urma cu mai multi ani.