Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Infiintare magazin virtual
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Infiintare magazin virtual

Buna ziua, detin o editura si doresc sa imi fac un magazin virtual prin care pot vinde cartile mele, trebuie sa adaug in cod CAEN pentru aceasta activitate ?

Din ce am auzit... trebuie dar vreau raspunsul unor specialisti.
Pana la urma, nu este acelasi lucru daca le vand in librarie si in magazine sau in magazinul meu online ?

Va multumesc anticipat
Cod CAEN 4791Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Pentru a putea comercializa cartile este nevoie de acest cod CAEN pe care trebuie sa-l autorizati in momentul in care se va depune hotararea AGA cu privire la largirea obiectului de activitate.

Succes.