Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale fiscalizare casa de marcat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

fiscalizare casa de marcat

Este posibila inceperea activitatii unui magazin (magazin second hand in cazul de fata) inainte de fiscalizarea casei de marcat (dupa achizitionarea ei si depunerea actelor pentru fiscalizare)?
Deasemenea, este necesara obtinerea autorizatiei sanitar-veterinare pentru un second-hand? Ce alte autorizatii mai sunt necesare?
Cu multumiri anticipate!
Nu este posibila inceperea activitatii. Daca vreti sa platiti amenzi si sa fiti acuzat de evaziune fiscala, puteti incepe.
Este nevoie de autorizatie sanitar veterinara.
Multam de raspuns.
Stiam ca exista posibilitatea vanzarii in baza borderoului de vanzari pana la finalizarea procedurii de fiscalizare.