Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale suspendare activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

suspendare activitate

In cazul unui srl cu doi asociati 50% cu 50% , eu fiin administrator unic, pot cere suspendarea acativitatii fara acordul celuilalt asociat?Care poate fi procedura?
suspendarea (intreruperea temporara a) activitatii necesita o hotarare AGA semnata de ambii asociati.....

in caz contrar, va ramane tot varianta instantei....
Da se poate, in cazul in care acest lucru este prevazut expres in actul constitutiv. Daca nu urmati sfaturile colegului de mai sus.SUCCES!