Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Certificat digital
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Certificat digital

Pana acum am depus declaratiilelunare ale firmei la finante online. Dar mi-a expirat certificatul digital. Il obtinusem gratuit. Acum am inteles ca se poate procura de la anumite firme autorizate, contra cost.
Care sunt firmele autorizate si care este costul unui certificat digital?
vedeti pe site anaf - declaratii electronice
aveti acolo toate informatiile , inclusiv firmele autorizate
Ciudat #-o dar sunt doar 3 firme autorizate; certsign, digisign si transsped.Pt.achizitie pretul este de 47 eur.Este anormal ca o lege(viitoare) sa ne impuna la contribuabilii mijlocii sa depunem online, cotizand la aceste firme, care si-au stabilit un pret de monopol.
:offtopic:
Cristina , va rog editati mesajul pentru ca regulamentul interzice postarea numelor de firme :)
oricum, dupa ce ca sunt doar astia trei ... le mai facem si noi reclama aici
De aceea am scris si eu acel raspuns lapidar
Pe alta parte , nu stiu de ce sunt doar 3 firme ... banuiesc ca nu i-a impiedicat nimeni si pe altii sa aiba acest obiect de activitate
Feriti-va de digisign sunt niste "romani" neaosi ordinari, Cica au promotie ptr. membrii CECAR si pretul e cu 1 euro mai mic =D>