Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... propietate privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

propietate privata

daca cineva mi a vandut mie acum 16 ani un imobil (eu fiind minor) poate sa invoce ca nu i s a platit pretul si sa vrea sa anuleze contractul de vanzare -cumparare?cum ar putea sa si invoce propia culpa? mentionez ca imobilul era pe numele unei socitati comerciale si aceea societate nu mai exista.poate el ca persoana fizica sa atace contractul de vanzare -cumparare?
Nu poate sa anuleze contractul de vanzare cumparare sau sa invoce ca nu s-a platit pretul conform principiului din drept civil ca "Nimeni nu poate invoca in sustinerea intereselor sale propria sa culpa". Stati linistit ca nu are nici un drept.