avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Aplicatie web de facturare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Aplicatie web de facturare

In curand vom lansa o aplicatie de facturare bazata pe tehnologie web. Facilitatile acestei aplicatii vor fi vandute sub forma de abonamente diferentiate prin diferite caracterisitici: numar de documente, personalizari, etc.

La ce cod CAEN trebuie sa ne incadram ca sa putem face cele descrise mai sus?
In acest moment avem urmatoarele coduri CAEN in statut:
4741 – Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului în magazine specializate
4742 – Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
5821 – Activităţi de editare a jocurilor de calculator
5829 – Activităţi de editare a altor produse software
6201 – Activităţi de realizare a soft-ului la comandă
6202 – Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
6203 – Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
6209 – Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
6311 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
6312 – Activităţi ale portalurilor
9511 – Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice

Alte discuții în legătură

Sfaturi deschidere firma AngelaSimina AngelaSimina Buna ziua, Vreau sa imi deschid o firma si am nevoie de un pic de ajutor. Vreau sa vand produse alimentare in automate (produsele nu sunt facute de mine, ... (vezi toată discuția)
cod caen pentru venituri admob in aplicatii mobile alinescoo alinescoo Va salut, acesta fiind primul meu post. Felicit toti userii acestui site, deoarece de aici am gasit raspunsuri la multe intrebari de-a lungul timpului. ... (vezi toată discuția)
Cod caen rev2 pentru firma it specializata pe webdesign dvdalexandru dvdalexandru Buna ziua, Incerc sa infiintez un srl care sa aiba drept obiect de activitate creare + administrare + consultanta pentru website-uri. Suplimentar as dori sa ... (vezi toată discuția)