Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... despre indemnizatia de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

despre indemnizatia de crestere a copilului

pe timpul sarcini eu eram eleva in clasa a 13 a ,,,,pot beneficia de indemnizatie ????ce acte sunt necesare pentru a intocmii ddosarul pentru indemnizatie.....
Daca nu ati realizat venituri profesionale supuse impozitarii sau nu suntei la cursurile de zi ale unei facultati nu beneficiati de indemnizatie
deci treaba este in felul urmator eu am lucrat la o firma de distributie materiale publicitare in ultimele 12 luni pana la nasterea copilului problema este ca cei de la firma respectiva nuh vor sa imi completeze adeverinta necesara pt indemnizatie ce pot face in acest caz????
Daca aveti contract de munca inregistrat la ITM faceti o plangere la aceasta institutie (ITM)
Faceti o sesizare si la Agentia Judeteana de Prestatii Sociale.