Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... curte de apel craiova
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

curte de apel craiova

daca un inculpat este cercetat in libertate pentru inselaciune si nu a primit citatie acasa de la curtea de apel .. a citit doar pe internet care este data procesului

in cazul in care nu se prezinta la primul termen .. procesul se mai amana ... ?
si sa ceara la al doilea termen pentru angajare aparator ..se poate? sau i se respinge recursul din start

ideea este ca vrea sa amane cat mai mult acest proces... nu stie daca sa se prezinte la primul termen sau nu .

multumesc
eu va sugerez sa va prezentati si sa cereti termen pt angajare aparator.daca cumva e procedura de citare indeplinita vi se poate pune avocat din oficiu.