Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata retroactiva facuta dupa \"reducerea Boc -25%\"
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata retroactiva facuta dupa "reducerea Boc -25%"

Buna ziua!
In luna iunie, la plecarea in concediu, trebuia sa primesc prima de vacanta. Platile erau suspendate iar cu data de 1 iulie s-a aplicat reducerea cu 25%.
In eventualitatea platii retroactive a primei de vacanta, aceasta va fi facuta la nivelul salarului avut in momentul plecarii in concediu (luna iunie), atunci cand era legal sa o primesc, sau redusa la nivelul actual al salarului.

Multumesc anticipat!
Va fi platita la nivelul salariului avuta in acel moment, nu poate fi redusa retroactiv.