Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Litigii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Litigii de munca

Am cistigat un proces pentru drepturi salariale la Tribunal.Hotarirea a devenit definitiva si irevocabila prin NERECURARE.In cit timp institutia imi achita aceste drepturi si daca nu o face din proprie initiativa in cit timp pot solicita executarea silita.
Depuneti o cerere in acest sens ... daca in termen de 15 zile de la data depunerii cererii, va puteti adresa Parchetului cu o plangere penala pentru savarsirea infractiunii prevazute de art.277 C.mun.

De asemenea, va puteti adresa unui executor judecatoresc pentru a se pune in executare hotararea judecatoreasca.