avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate pers.juridice fara scop patrimonial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate pers.juridice fara scop patrimonial

buna!
daca ma poate ajuta cineva cu raspuns la intrebarea:
cum se tine evidenta contab.la un partid politic,se declara ceva la administratia finantelor si cand?stiu ca e partida dubla si cu un alt plan de conturi dar nu stiu daca se poate folosi SAGA si sa-i creez eu conturile.daca are angajati,banuiesc ca se declara ca si la SRL.va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 13 Octombrie 2010
rodica.s, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters167247 , utilizator 17:05, 13 Octombrie 2010
Declaratiile sunt aceleasi ca si pentru SRL.(inclusiv bilant)
Ultima modificare: Miercuri, 13 Octombrie 2010
ContSters167247, utilizator
multumesc!impozit platesc numai daca au activitate economica,nu?
da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este cel mai utilizat program de contabilitate CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 optez ptr saga insa as dori sa stiu cu ce programe se mai lucreaza mai usoare ptr o firma care nu are gestiune, nu are un volum asa mare de facturi, ce imi ... (vezi toată discuția)
Contabilitate fundații nonprofit martady martady Buna ziua Va rog daca poet cineva sa ma ajute cu răspuns la câteva întrebări: Pentru o fundatie cu scop de a ajuta bolnavi de cancer, din punct de ... (vezi toată discuția)
Asociatia parintilor infiintata conform og 26/2000 monicaion monicaion Parintii elevilor unei clase au infiintat o asociatie neguvernamentala in scopul imbunatatirii calitatii actului educational, deci fara a desfasura vreo ... (vezi toată discuția)