Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate pers.juridice fara scop patrimonial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate pers.juridice fara scop patrimonial

buna!
daca ma poate ajuta cineva cu raspuns la intrebarea:
cum se tine evidenta contab.la un partid politic,se declara ceva la administratia finantelor si cand?stiu ca e partida dubla si cu un alt plan de conturi dar nu stiu daca se poate folosi SAGA si sa-i creez eu conturile.daca are angajati,banuiesc ca se declara ca si la SRL.va multumesc!
rodica.s, utilizator
Declaratiile sunt aceleasi ca si pentru SRL.(inclusiv bilant)
ContSters167247, utilizator
multumesc!impozit platesc numai daca au activitate economica,nu?
da.