avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 229 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Acord cadru
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Acord cadru

Am participat in calitate de furnizor la o licitatie si am castigat pentru 4 produse.
Autoritatea contractanta a intocmit 4 acorduri cadru, pentru fiecare produs si un singur contract subsecvent care face referire la cele 4 acorduri cadru.
Putem sa semnam asa cum a trimis ac actele?
Cel mai recent răspuns: Jurist TM , utilizator 15:32, 14 Octombrie 2010
a fost ofertare pe loturi sau nu?
daca da atunci trb 4 acorduri, 4 contracte subsecv.
daca nu se face 1 acord , 1 contract subsecv
in nici un caz 4 acorduri si doar 1 contract subsecv
art.65 lit.b) obiectul contr subsecvent trebuie sa fie obligatoriu acelasi cu cel al acordului cadru.
Pentru fiecare acord cadru in parte se incheie separat contracte subsecvente. :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere unilaterala acord cadru UtilizatorulGigel UtilizatorulGigel Buna ziua, Am incheiat ca furnizor de produse un acord cadru pe mai multe loturi - produse cu o unitate publica de stat . Intrucat nu mai pot furniza unul ... (vezi toată discuția)
Garantie participare acord cadru ibitza78 ibitza78 In cazul in care se semneaza un acord-cadru pentru mai multe produse distincte (procedura nu a fost organizata pe loturi), cand si cum se elibereaza garantia ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract furnizare machis machis În urma unei licitaţii pentru livrare piese de schimb s-au stabilit 3 câştigători pentru 245 loturi. S-au încheiat Acord cadrui şi contracte subsecvente ... (vezi toată discuția)