Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie participare acord cadru
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie participare acord cadru

In cazul in care se semneaza un acord-cadru pentru mai multe produse distincte (procedura nu a fost organizata pe loturi), cand si cum se elibereaza garantia de participare (care a fost constituita pe tot acordul cadru) avand in vedere ca se vor semna contracte subsecvente distincte pentru fiecare produs, in perioade diferite? Garantia de buna executie se va constitui distinct pentru fiecare contract subsecvent.

Multumesc!
pai daca nu e procedura pe loturi garantia se elibereaza ldupa semnarea acordului cadru. daca era pe loturi se constituia pe fiecare lot separat. garantia de buna executie se constituie in maxim 15 zile de la semnarea fiecarui ctr subsecvent si se raporteaza la valoarea acelui contract.