Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva leasing financiar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva leasing financiar

O persoana juridica are incheiat un leasing financiar pt.un autoturism in luna sept.2010. Lunar, pe factura , pe langa rata ,dobanda, comision gestiune, apare si cota parte din valoarea reziduala(cf.contract).
Este deductibil TVA aferent acestei cote de rata reziduala?
nu este deductibil tva aferent valorii reziduale , indiferent de momentele in care aceasta este facturata