Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cazier judiciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cazier judiciar

In perioada 1992-1993 am executat o pedeapsa de 2ani si 6 luni,din 1993 si pina acum nu am mai avut nici un fel de probleme cu legea, in aceste conditii in cazierul judiciar mai apare fapta comisa?MULTUMESC.
Daca nu veti face o cerere de reabilitare, cazierul tot va apare.
Daca in cazierul judiciar veti gasi inscrisa acea fapta,aveti posibilitatea sa formulati instantei competente o cerere de reabilitare judecatoreasca.
Atasati la cerere:
1.hotararea judecatoreasca,de condamnare, definitiva ,legalizata
2.biletul de liberare din penitenciar
3.dovada achitarii eventualelor despagubiri civile si a cheltuielilor de judecata la care ati fost obligat de instanta
4.atasati 2-3 caracterizari din partea unor vecini si/sau colegi de munca care sa aarate comportarea dvs in societate si in afara ei