Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Dosar inscriere in CCJ
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Dosar inscriere in CCJ

In momentul depunerii dosarului de inscriere la ccj ce meserie trebuie inscrisa in cartea de munca? Jurist, jurisconsult, consilier juridic sau oricare alta?
Va multumesc anticipat.
Buna ziua !
Avand in vedere codul de clasificare a ocupatiilor din Romania, consider ca in cartea de munca pot fi prevazute:
- juristconsult(242102)
- consilier juridic( 242103)
Cu stima !
Multumesc.
Stiti cumva, in momentul depunerii dosarului de inscriere la ccj, candidatul are voie sa fie actionar intr-un srl?
Are voie.
Indiferent de obiectul de activitate al srl-ului?
Indiferent.