Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... banca - intarzieri la plata ratelor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

banca - intarzieri la plata ratelor

Va scriu din dorinta disperata de a nu imi pierde casa si de a ma ajuta .
Am facut un credit de 150.000 RON (echivalent in FRANCI ) cu o rata de 450 CHF pe luna pt a ne achizitiona un apartament . La inceput aveam si eu si sotia salarii insumate de cca 5000 RON pe luna . Problema este ca in momentul de fata mai am doar eu salariu de cca 900 RON pe luna.
ne este foarte greu cu plata ratei mai ales ca ori de cate ori ma duc mi se pune ca mi s-au marit comisionale si dobanzile si sunt privit ca o paria a societatii . In momentul de fata sunt restant 2000 de CHF cu toate ca am fost sunat sapt trecuta si mi s-a spus ca am 1700 de CHF si azi am platit 460 CHF iar azi ma trezesc ca am tot 2000 restanta.
Va rog sa ma credeti ca nu am nici cea mai mica cunostinta despre sitemul bancar insa simt ca nu mai rezist.
va rog sa ma ajutati .
IN josul paginii aveti un mail al d-nei de la banca pt care am cerut lamuriri in scris si iata ce obanzai si penalitati mai au cu toate ca eu am restant doar 416 CHF.
Invatati-ma ce fac si la cine sa ma duc . Sunt in stare de orice efort financiar numai sa le arata ca nu suntem batjocura lor

----- Forwarded Message ----
From: ..............................................................
To: ..................................................................
Sent: Wed, October 20, 2010 1:11:14 PM
Subject: restante credit

Buna ziua

Asa cum v-am promis atasez sumele restante la credit

Credit restant: 416,22 CHF;

Dobanda restanta: 911,05 CHF;

Comisioane restante: 913,13 CHF;

Prime CEA: 241,00 CHF.(primele pentru politele de asigurare)

O zi buna

)
Relationship Manager
Retail Banking
__________________
Credit Europe Bank
Pitesti Branch

2 Craiovei street
110211, Pitesti , Arges county, Romania

Phone: +40 24 822 43 80

Fax: +40 24 822 43 86

Mobile: +40 74 018 56 92

E-mail: oana............@crediteurope.ro

www.crediteurope.ro

Incercati o reesalonare, restructurare sau ceva de genu asta. Discutati cu banca poate gasiti o solutie, cel putin pentru moment.