Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA livrare intracomunitara de servicii
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

livrare intracomunitara de servicii

O soc.din Romania presteaza servicii unui client in Germania cu cod valabil de tva-servicii de macelarie.
Intrebare: in decontul de tva pe ce rand trec valoarea livrarilor?
Factura am intocmit-o cu taxare inversa la tva,am declarat in D390.

7/19 (nu am servicii):help:
ContSters167247, utilizator
Randul 3 si , dupa mine va incadrati la art.143 al. 2 lit.c
pai eu ma gandesc pe 3.1
3 si cu 3.1 taxa este datorata in Germania si nu beneficiaza de scutire... de ex. eu am servicii curatenie si le trec si la 3 si la 3.1., pt ca in decont daca va uitati cu atentie la 3 zice din care: si vine 3.1.
@ io_ha_na_c
7 / 7.1

este vorba de livrari de servicii nu de achizitii, atentie!!!