Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Decont TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Decont TVA

Buna dimineata,

va rog, sa ma ajutati cu urmatoarea problema: am un client care a achizitionat policarbonat de la un furnizor, iar furnizorul i-a facturat marfa cu " taxare inversa" pe factura, clientul meu a vandut mai departe marfa tot cu "taxare inversa ". Puteti sa-mi spuneti unde trebuie sa evidentiez in decont acest lucru?
Mentionez ca si furnizorul si clientul caruia i-a vandut marfa sunt persoane juridice din Romania.

Multumesc anticipat!
Clientul dvs de ce a facturat tot cu taxare inversa?
da
Colega va ruga sa argumentati de ce a fost taxare inversa.Sunt si eu curioasa,de ce s-au intocmit asa facturile.