Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Care sunt cheltuielile dedictibile pentru avocati?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Care sunt cheltuielile dedictibile pentru avocati?

Ati avut experiente nefaste la inspectorul financiar? Sunt curios ce gen de cheltuieli elimina de obicei de la deductibilitate.
:-/ Ce e cu asta? Si ce legatura avea cu cele spuse de mine? :-/
Sunt complet in ceata...
AVLIL a scris:

:-/ Ce e cu asta? Si ce legatura avea cu cele spuse de mine? :-/
Sunt complet in ceata...

ai mai scris "imi impune limita de 2 ani pentru deducerea anumitor cheltuieli.."sau "Doar inainte de 2 ani... e in lege sau statut pe undeva. Cauta dupa deductibile.
Sunt cheltuielile de investitie in sediu etc.
Adica dupa 2 ani de la definitivare nu iti mai deduci cheltuielile majore de amenajare a cabinetului, doar de intretinere a sa.

nu scrie nimic despre asa ceva

ContSters42967, utilizator
Stiu, Angelica... nici nu am spus ca scrie acolo unde te-ai uitat si ai citit tu... Serios acuma, umplem pagini de chestiuni care nu sunt la obiect...
Tu ai scris din Codul fiscal, nu? Ca nici n-ai precizat...
Am zis eu ceva de Codul asta?
:O
Imi pare rau, ma refeream la altceva, dupa cum scrie...