avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Care sunt cheltuielile dedictibile pentru avocati?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Care sunt cheltuielile dedictibile pentru avocati?

Ati avut experiente nefaste la inspectorul financiar? Sunt curios ce gen de cheltuieli elimina de obicei de la deductibilitate.
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 16:50, 17 Martie 2008
:-/ Ce e cu asta? Si ce legatura avea cu cele spuse de mine? :-/
Sunt complet in ceata...
AVLIL a scris:

:-/ Ce e cu asta? Si ce legatura avea cu cele spuse de mine? :-/
Sunt complet in ceata...

ai mai scris "imi impune limita de 2 ani pentru deducerea anumitor cheltuieli.."sau "Doar inainte de 2 ani... e in lege sau statut pe undeva. Cauta dupa deductibile.
Sunt cheltuielile de investitie in sediu etc.
Adica dupa 2 ani de la definitivare nu iti mai deduci cheltuielile majore de amenajare a cabinetului, doar de intretinere a sa.


nu scrie nimic despre asa ceva

Ultima modificare: Duminică, 16 Martie 2008
ContSters42967, utilizator
Stiu, Angelica... nici nu am spus ca scrie acolo unde te-ai uitat si ai citit tu... Serios acuma, umplem pagini de chestiuni care nu sunt la obiect...
Tu ai scris din Codul fiscal, nu? Ca nici n-ai precizat...
Am zis eu ceva de Codul asta?
:O
Imi pare rau, ma refeream la altceva, dupa cum scrie...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deducere contributie asigurare privata de sanatate vlad.aurelia vlad.aurelia Va rog sa-mi spuneti daca cineva cunoaste mai multe amanunte despre posibilitatea deducerii asigurarii private de sanatate pentru salariati si modul de ... (vezi toată discuția)
Deduceri la impozit pfa medic natalianic natalianic In cazul in care, ca medic, am devenit PFA iar acum urmeaza sa lucrez, part-time, la un cabinet particular (eu fiind, de baza, salariat la stat!): are cineva ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile profesie libera Vladimir79 Vladimir79 Buna ziua tuturor! Am fost angajat de curand ca medic stomatolog cu contract de prestari servicii si am obtinut CIF de la DFP. As vrea sa stiu cum se ... (vezi toată discuția)