Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract.....?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract.....?

Am urmatoarea speta: 3 societati comerciale :x, y,z
X vrea sa puna la dispozitia lui y niste utilaje gratuit, in schimb y se obliga sa ia marfa numai de la z in limita unei sume minime pe an, in caz contract raporturile intre x si y inceteaza .ce fel de contracte trebuie sa fac ca sa reglementez raporturile intre X, Y , Z.Multumesc
un contract de comodat intre x si y si unul de exclusivitate intre y si z..
nu cunosc clauzele unui contract de exclusivitate, iar un contract de comodat nu ar fi totusi prea putin cum il pot obliga pe x sa nu faca pierdute bunurile lui y si sa respecte contractul cu z?daca mai are cineva o alta parere multumesc