Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Sechestrare de bunuri
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Sechestrare de bunuri

Buna ziua, as dori sa ma lamuriti intr-o chestiune pentru a dobandii un bagaj de cunostinte inainte de a ma duce la politie pentru a depune o plangere.
Tin sa precizez ca mi-au fost sechestrate utilaje si marfa abuziv dupa parerea mea.
O societate X=(chirias) are un contract de inchiriere cu o societate Y=(proprietar) a unui spatiu, Eu firma Z am dat in folosinta niste utilaje firmei X cu un contract pe 0 lei, si daca tot utilaje mele erau date in folosinta firmei X mi-am dus materie prima pentru a fi procesata in locatia inchiriata de firma X. Firma X nu a mai putut paltii chiria si cheltuielile din motive pe care nu le cunosc si nu as vrea sa le cunosc deoarece nu este problema mea. Firma X a fost evacuata din spatiul inchiriat fara notificare, fara politie, doar prin forta fizica, iar firma Y=(proprietarul) a pus sechestru pe utilajele mele si pe marfa mea spunandu-mi ca dupa ce se platesc restantele pot sa vin sa le ridic ceea ce nu stiu cand v-or fi sau daca vor fi platite vreodata eu neavand niciun contract cu firmele X, Y. Tin sa precizez ca am toate documentele necesare pentru a face dovada ca utilajele si marfa respectiva apartin firmei Z.
As dori sa stiu ce as putea face in aceasta situatie.
Multumesc,
~ Conținut șters la cerere ~