Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Buna seara,beneficiez de somaj pe o perioda de 9 luni de zile,am pe cartea de munca,aproximativ 9 ani vechime.intrebarea mea este.Dupa ce-mi expira termenul de somaj,mai am dreptul sa prelungesc termenul de somaj?sau mai am dreptul la un ajutor banesc?va multumesc lupi
1. Nu exista baza legala pentru prelungirea perioadei de somaj si nici pentru un alt ajutor banesc dupa expirarea somajului indemnizat.
2. Puteti incerca la Primarie pentru un ajutor social.
Multumesc frumos pentru raspuns,o seara frumoasa si multa sanatate!!!