avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... dupa terminarea somajului...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

dupa terminarea somajului...

Buna ziua,am si eu o mare rugaminte la dumneavostra....daca cumva stiti dupa terminarea perioadei de somaj mai urmeaza cumva vreun ajutor social sau nu...Va multumesc anticipat..
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:36, 10 Mai 2010
1. Legea 76/2002 nu mai prevede un alt ajutor banesc dupa incetarea indemnizatiei de somaj.
2. Incercati la Primarie pentru un ajutor social.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare ajutor somaj in conditiile unor venituri din asigurari MagdalenaMariaGrosu MagdalenaMariaGrosu Un somer are ajutor de somaj de 600 lei in prezent, somajul urmind a-i expira in martie 2011.In cautarea unui loc de munca a gasit deocamdata in asigurari. Ar ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de somaj rl_lucian rl_lucian Buna ziua, Mama mea beneficiaza de o indemnizatie de somaj incepand din noiembrie 2012. Avand in vedere ca in aceasta perioada nu a reusit sa se angajeze ... (vezi toată discuția)
Somaj lupi69 lupi69 Buna seara,beneficiez de somaj pe o perioda de 9 luni de zile,am pe cartea de munca,aproximativ 9 ani vechime.intrebarea mea este.Dupa ce-mi expira termenul de ... (vezi toată discuția)