Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... INDEMNIZATIE CONCEDIU CRESTERE COPIL PANA LA DOI ANI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

INDEMNIZATIE CONCEDIU CRESTERE COPIL PANA LA DOI ANI

Cum se plateste indemnizatia pentru cresterea copilului in varsta de pana la doi ani si decand s-a schimbat ?
Va rog detaliati. Ati auzit ceva anume?
1. Indemnizatia pentru CCC este egala cu 85% din media veniturilor nete pe cele 12 luni premergatoare nasterii.
2. Suma rezultata se diminueaza cu 15% conform Legii 118/2010.
Ea nu poatea fi mai mica de 600 RON /luna , si se achita prin factor postal , sau daca indicati un cont de card , se vireaza acolo.