Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reclamatie politist
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reclamatie politist

Buna ziua
As dori sa stiu si eu unde pot depune o reclamatie unui politist care refuza sa imi dea detalii despre doua dosare.Am depus la politie o reclamatie pt tulburare iar alta pt lovire.Ma minte de 2 saptamani ca dosarele sunt la parchet.Azi am fost sa ma interesez si doar un singur dosar e la parchet,cel de al 2 lea se afla inca la politie.Cand am mers sa vorbesc cu politistul ce se intampla si cu al doilea dosar a inceput sa tipe,sa spuna ca el are treaba si ca nu poate sa imi dea detalii.El a spus ca daca nu imi convine sa merg la comandantul sef.Am sa merg la comandantul sef dar as vrea sa i fac si in alta parte reclamatie.
As dori sa aflu si eu raspunsul la aceasta intrebare.
Faceti o cerere scrisa catre prim procurorul parchetului si solicitati informatii cu privire la dosarele dvs. aducand la cunostinta prim procurorului si aspectele privind organul de politie.
De asemenea puteti formula reclamatie scrisa la comandantul sef cu solicitarea de a fi informat cum s-a solutionat aceasta reclamatie...tot in scris.
Solicitati oficial conducerii sectiei de politie,sa va comunice stadiul de cercetare ,
eventual solutia dispusa in cele 2 cauze
Este bine ca un avocat sa se ocupe de chestiile astea...Veti avea rezultate mai rapide
Adrian Stan, Avocat
va pierdeti timpul cu reclamatia.nu aveti martori.si oricum,nu i se va intampla absolut nimic.