Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Site, reclame
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Site, reclame

Ca persoana fizica autorizata ai dreptul sa deti un site iar prin reclamele postate pe acesta sa percepi taxa ?

Multumesc
da, puteti desfasura aceasta activitate in cazul in care in obiectul de activitate se regasesc urmatoarele coduri CAEN(aferente noului cod, in vigoare de la 1 ianuarie 2008):
6311 |Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
6312 |Activitati ale portalurilor web
7311 |Activitati ale agentiilor de publicitate