avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA CAEN norma de venit si sistem real
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA CAEN norma de venit si sistem real

Buna ziua

1) Imi puteti spune va rog daca un PFA poate ramane pe norma de venit avand CAEN principal 0149 Cresterea altor animale iar in sistem real urmatoarele activitati/coduri caen secundare?

4619 Intermedieri in comertul cu produse diverse
6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
6312 Activitati ale portalurilor web
7311 Activitati ale agentiilor de publicitate

Am inteles ca in maxim 15 zile trebuie sa ma prezint la fisc iar luna asta pana pe 25 ar trebui sa platesc un impozit.

Avand venituri sub 938 de lei voi mai plati anticipat si CAS din acest an ?

PFA-ul este pe CAEN 0149 din 2010 iar celelalt 4 coduri CAEN secundare au fost adaugate in urma cu cateva zile .

Multumesc anticipat si celor ce vor raspunde dar si celor ce se doar vor citi postarea.

Alte discuții în legătură

Site, reclame Adii Adii Ca persoana fizica autorizata ai dreptul sa deti un site iar prin reclamele postate pe acesta sa percepi taxa ? Multumesc (vezi toată discuția)
Site anunturi cristivstan cristivstan Buna ziua, Sunt PFA si am urmatoare coduri CAEN: - 6311: Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe (activitate principala) - ... (vezi toată discuția)
Pfa, coduri caen aferente normei de venit 104 servicii informatice, timisoara danid danid Doresc sa infiintez un PFA, iar impozitul sa fie pe norma de venit. Care sunt codurile CAEN acceptate in judetul Timis pentru Servicii Informatice? Am vorbit ... (vezi toată discuția)