Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Retragerea ajutorului social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Retragerea ajutorului social

parintii mei sunt de la tara,au beneficiat de ajutor social pana acum o luna,insa acum primarul i a scos de la ajutor social.parintii mei nu au nici un venit, au 60 de ani plus ca mai am o sora de 13 ani,iar pamant nu au decat 24 de are intravilan,iar 62 de are arabil.le a retras ajutorul social pe motiv ca au cu un ar in plus pamant intravilan.e corect asa.ce pot face ptr a primi din nou ajutor social?
trifan1985 a scris:

care lege imi poate spune cum pot beneficia de ajutor social?mai exact pentru cei de la tara?

Legea nr.416/2001, privind venitul minim garantat ...