Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reglementari gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reglementari gestiune

As dori sa-mi spuneti care esre legea care reglementeaza statutul de gestionar.
Va multumesc.
Lg. 22 /1969
Legea nr. 22 din 18/11/1969 privind angajarea gestionarilor, constituirea de garanţii şi răspunderea în legătură cu gestionarea bunurilor agenţilor economici, autorităţilor sau instituţiilor publice, publicata in Buletinul Oficial nr. 132 din 18/11/1969, modificata prin Legea nr. 54 din 08/07/1994 pentru modificarea unor prevederi din Legea nr. 22/1969 privind angajarea gestionarilor, constituirea de garanţii şi răspunderea în legătură cu gestionarea bunurilor organizaţiilor socialiste, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 181 din 15/07/1994.