Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere in magistratura
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere in magistratura

Intrebare:daca am activat ca si avocat intr-o tara straina timp de 5 ani, indeplinesc conditia de a avea vechimea necesara pentru inscrierea la concursul de admitere in magistratura?
Precizez ca, indeplinesc toate celelalte conditii prevazute de lege.
P.S.in lege nu se face vreo distinctie in acest sens...
Ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus.
Unde legea nu distinge, nici noi nu trebuie sa distingem.