Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Modificari Avocatnet.ro
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Modificari Avocatnet.ro

18 Aprilie 2008
-Forum - am adaugat rating-ul pe mesaj
15 Aprilie 2008
-Discutii private - o noua sectiune in care utilizatorul poate discuta subiecte in privat cu prietenii lui din Comunitatea Avocatnet.ro
8 Aprilie 2008
- Mesaje private - un design mai simplu
- emote icons in mesajele private
- sugestie utilizator pentru campul "destinatar"
- acum puteti trimite mesaje tuturor utilizatorilor din lista dvs de prieteni... odata :)

- Priteni in reteaua Avocatnet.ro - un modul nou ce va permite sa invitati utilizatori noi in cercul dvs de prieteni

31 Martie 2008
- Conslutanti - am schimbat design-ul de listing consultanti. Asteptam sa ne raspundeti in www.avocatnet.ro/content/for...
21 Martie 2008
- Mesaj forum - am schimbat emote icon-urile, acum sunt si mai multe

20 Marite 2008
- Mesaj forum am facut mici modificari de design si funtionalitate la formularul de raspunde / citeaza / editeaza / subiect nou si anume:
- am renuntat la butonul de URL (adaugat link).
- url-urile (link-urile) vor deveni automat 'clickabile'. Este nevoie de un "http:/ / " in fata si o pauza la sfarsit
- am schimbat tagurile de bold, italic, underline. Cele vechi ar trebui sa functioneze deasemenea
- titlul mesajului din raspunde / citeaza / editeaza a disparut, el apare numai pentru subiect nou
- am imbunatatit putin afisarea mesajelor cu citate

13 Martie 2008
- Documente utile - un sistem care permite utilizatorilor Avocatnet.ro sa contribuie la crearea unei baze de documente utile (modele de acte si contracte utile). Odata incarcat un document in sistem, acesta poate fi vizualizat si descarcat de catre toti utilizatorii Avocatnet.ro care isi acceseaza contul de membru. Incarcare de documente si descarcarea de documente sunt gratuite.

11 Martie 2008
- Forum - am lansat noul design pentru forum
- se pot pune linkuri in mesaje
- fiecare user este prezentat ca fiind online sau offline
- moderatorii pot muta mesaje in alte forum-uri

04 Martie 2008
- Alerte mesaj nou - utilizatorul nu va mai primi 'alerta mesaj' pentru mesajele proprii

28 Februarie 2008
- Mesaje - actiunea de 'delete' ramane numai la dispozitia moderatorilor

14 Februarie 2008
- Cautare forum: am schimbat motorul de cautare in forum. Google este "raspunzator" pentru rezultatele returnate de acum inainte :)
- Ultimele mesaje: se vor afisa ultimele 30 de mesaje in loc de 10 mesaje
- Detaliu articol: se vor afisa top 5 articole din saptamana in loc de 10 articole + ultimele 5 subiecte in forum
pianistul, administrator
Dat fiind ca la orice modificare eu am avut ceva de comentat, probabil ca ma considerati dea dreptul "prietenoasa"....

Ca orice lucru nou, design-ul cere ceva timp de adaptare (mai ales pentru dioptriile mele carora culorile li se par cam tari) si probabil dupa o vreme mi se va parea ca n-a fost niciodata altfel.

In schimb, am observat ca toti apar consultanti in interiorul subiectelor astfel incat pentru a afla daca un raspuns vine de la un contabil sau de la un consultant financiar ori avocat, etc. trebuie sa cauti neaparat in profilul de consultant. Din acest punct de vedere mi se parea mai buna varianta anterioara.

Si pe de alta parte printr-un simplu clic pe numele unui user aflam ce a mai scris. Acum se pare ca pot vedea asta numai daca il gasesc undeva ca initiator al unui mesaj. Mi se pare cam complicat si mananca timp inutil.
romascanu a scris:

In schimb, am observat ca toti apar consultanti in interiorul subiectelor astfel incat pentru a afla daca un raspuns vine de la un contabil sau de la un consultant financiar ori avocat, etc. trebuie sa cauti neaparat in profilul de consultant. Din acest punct de vedere mi se parea mai buna varianta anterioara.

Si pe de alta parte printr-un simplu clic pe numele unui user aflam ce a mai scris. Acum se pare ca pot vedea asta numai daca il gasesc undeva ca initiator al unui mesaj. Mi se pare cam complicat si mananca timp inutil.

Cu totul de acord cu primul alineat.

Poti afla si acum ce a mai scris un user, daca este online.... dai click pe numele lui, cel care apare in josul paginii.

Lorena Chirila, Avocat

"Totusi ceva nu functioneaza cum trebuie la forumul asta nou.... prima data nu mi s-a salvat mesajul de mai sus".

da, acum vad ca e o problema cu citarea mesajelor. lipseste o parte din codul care ar trebui sa ajute la citarea corecta.

maine rezolvam, la prima ora. :)

Multumiri de sesizare
Admin, administrator
eu unu apreciez foarte mult oamenii care ne spun defectele, ca doar asa le putem corecta. :">

incercati sa tineti putin mouse-ul sau faceti click pe numele consultantului. ar trebui sa apara o casuta noua cu toate informatiile de care aveti nevoie.

la partea cu culorile, ati putea avea dreptate. :) sunt cam tari.

buna sugestia cu tipul de consultant. o sa tragem acolo tipul "avocat, contabil, etc"

ce alte chestii vi se mai par nelalocul lor?
Nu merge cu clik pe nume. Sau nu merge la mine#-o De exemplu avem mai sus lory10 (care la acest moment in care scriu e offline) Nu pot sa aflu ce a mai scris lory decat daca ma uit in profilul ei de consultant la "discutii la care a participat" si daca ar fi un user oarecare nu as avea nici acesta varianta. Sunt active doar numele de jos pentru utilizatori online.

romascanu, moderator