Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general radiere firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

radiere firma

buna, vreau sa intreb,am suspendat activitatea la magazin,acum 5 luni...si nu mai vreau sa deschid niciodata... contabila depune bilantul pe 0 cind trebuie... dar poate eu plec in canada, si ce fac ? ca nu mai am bani,sa radiez acum, si nici nu vreau sa mai investesc in ceva mort.dupa 3 ani,se radiaza automat? ca doar nu trimit pe mama de 72 de ani,cu acte,etc... si nici eu nu vin din canada.... multumesc
luati-va un avocat sa va faca el radierea si lichidarea firmei
multumesc, dar nu mai am bani de asa ceva... am inchis tocmai din lipsa de bani. poate ramabe neradiat...nu stiu... si din canada,nici nu cred ca mi bat capul....
bandi2 a scris:

buna. cum am mai spus,deoarece am inchis activitatea,neavand bani,nu mai doresc sa investesc in ceva,mort... cat despre radiere,daca nu sint in tara, nu am cum sa l radiez...peste 2.5 ani...si nici nu sint de acord sa platesc pe cineva...daca plec din tara,am nevoie de bani,nicidecum sa cheltui in ceva...mort.daca se radiaza automat,ok...daca nu...nu stiu,eu nu mai am bani,am pierdut destul.

:offtopic:
va rog frumos :continuati discutia aici
mersi
tot nu sint lamurit....