Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DECIZIE CCR LEGEA 221/2009
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DECIZIE CCR LEGEA 221/2009

ma adresez colegilor juristi, legat de decizia ccr nr. 1358/2010, ref art. 5 litera a din legea 221/2009.
ce parere aveti?
se vor mai putea acorda daune morale, in contextul acestei decizii sau cererile privind daunele morale vor fi respinse ?
Indicati un nr de monitor oficial sa o citesc si eu.
Ce a decis curtea?
opinia mea este ca nu.
Din link nu pot sa trag nicio concluzie.
Nu este publicata in M. Of.
nu e publicata inca, dar e o chestiune de zile pana va fi publicata...