avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ce fel de cod caen?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ce fel de cod caen?

puteti sa_mi spuneti si mie codurile caen pt unelte si electice va rog frumos
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 08:25, 2 Decembrie 2010
Pentru comert, productie...?
maine merg la registru comertului si nu sunt sigura de codurile pe care le-am ales .sunt pentru comertsi va mai pot spune ca este a treia oara cand ma intorc cei de acolo . Va rog foarte frumos sa imi raspundeti
4754 - Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electrocasnice, in magazine specializate
4759 - Comert cu amanuntul al mobilei, al articolelor de iluminat si al articole de uz casnic n.c.a.
4752 - Comert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Acestea sunt valabile daca veti avea un magazin. Daca vindeti in targuri si piete este pretabil codul:
4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse
sau 4799 - Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
Oricum in obiectul de activitate secundar le puteti trece pe toate.
va multumesc frumos pentru raspuns,insa este vreo problema daca le trec pe cele din trei cifre?adica 477 ,475, 478, 457, asta ca sa am cat mai multe activitati pe viitor in caz ca vreu sa ma dezvolt .Si am uitat sa va spun ca mai am si un magazin cu produse alimentare si nealimentare.VA MULTUMESC
Trebuie sa treceti codurile CAEN din patru cifre.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare sau nu?! buzurel buzurel buna ziua, ma puteti lamuri , va rog, asupra acestor caen-uri: am desfasurat activitate in baza codului caen 4721, am renuntat pt a ma reprofila pe articole de ... (vezi toată discuția)
Amanet adibarbu27 adibarbu27 codul cael ptr activitatea caselor de amanet impune obiect unic de activitate , sau pate fi autorizat alaturi de alte activitati desfasurate de o societate? (vezi toată discuția)
Mai multe coduri caen Ioanaeu Ioanaeu Buna, as dorii sa-mi infintez un PFA cu produse handmade, artizanale. Am gasit mai multe coduri care m-ar interesa, avand in vedere ca produsele handmade din ... (vezi toată discuția)