Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carnetul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carnetul de munca

Buna ziua,
Incepand cu 01.09.2010, scoala generala si-a pierdut personalitatea juridica- devenind structura la un liceu.
Sunt secretarul scolii si intrebarea mea este ce operatiune trebuie( daca trebuie) sa fac in carnetele de munca ale angajatilor mei, cu data de 01.09.2010 si ce se intampla cu contractele de munca incheiate pe durata nedeterminata, avand in vedere ca s-a schimbat angajatorul?
Va rog f.mult sa ma ajutati cu un raspuns pentru ca ITM ne solicita transmiterea REVISAL-ului pana la 30 nov.2010.
Va multumesc !
Buna seara,
multumesc f.mult pentru toate precizarile dvs... daca nu sunt prea insistenta as mai avea o intrebare legata de carnetul de munca.Am inteles ce trebuie sa completez atat la cesionar cat si la cedent, intrebarea mea este daca uzez numai de dispozitia legala de comasare sau trebuie sa intocmesc si acte aditionale la CIM., avand in vedere ca se schima angajatorul ?
O seara frumoasa !
Nu trebuie sa se intocmeasca acte aditionale, in acest sens....