Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... declaratie de impunere
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

declaratie de impunere

care este termenul de depunere a unei declaratii de impunere pentru persoane juridice avand in vedere ca art 290 din codul fiscal a fost abrogat?
Era normal sa se abroge la un moment dat pt.era o Declaratie ce nu se justifica. Spun asta, pt.avem obligatia ca in maxim 30 de zile de la dobandirea/instrainarea unei cladiri, teren, mijloc de transport, sa depunem Declaratie fiscala:
- impozit cladiri - art. 254(5) din Cod si pct.27, pct.66 si 67 din Norme
- impozit teren - art.259(6) din Cod si pct.89 din Norme
- impozit mj.de transport - art.264(4) din Cod si pct.121(2) din Norme